Tromejnik je geografska točka in spomenik na severovzhodu Slovenije, na tromeji med Avstrijo, Madžarsko in Slovenijo. Nahaja se na vrhu manjše vzpetine, približno 1 km zahodno od naselja Trdkova v krajinskem parku Goričko. Tromejni kamen je bil na današnje mesto postavljen leta 1924, do leta 1991 pa je bila državna razmejitvena črta deloma določena tudi z železno ograjo, ki je bila po osamosvojitvi Slovenije odstranjena. Kasneje je bil na tromejnik dodan slovenski grb.
V okolici spomenika je urejena naravoslovna učna pot. Leta 2015 ga je Občina Kuzma razglasila za kulturni spomenik lokalnega pomena.
Tromejnik, po nemško Dreiländerecke oz. po madžarsko Hármashatár je 390 m visok hrib, ki se nahaja na tromeji med Slovenijo Avstrijo in Madžarsko. Z vrha, na katerem stoji večje število informativnih tabel in spomenikov, zaradi bližnjega gozda ni lepšega razgleda.
Občina Kuzma leži na skrajnem severovzhodnem gričevnatem delu Slovenije in meji na Republiko Avstrijo in Republiko Madžarsko. Na stičišču teh državnih mej pa na vrhu manjše vzpetine, v sklopu naravoslovne-učne poti, stoji trostranični piramidni mejnik iz leta 1924, Tromejnik.
»Ta spomenik skupaj z okolico varujemo v njegovi avtentični pričevalnosti,« so povedali na občini Kuzma.Na stranici obrnjeni proti Avstriji je upodobljen avstrijski grb z letnico St. germanske konference 10.IX.1919, na madžarski strani grb z letnico Trianonske pogodbe 4.VI.1920, na slovenski pa slovenski grb z letnicama obeh. Tromejnik je 31. maja 1924 na sedanje mesto postavila mednarodna razmejitvena komisija. S Trianonsko mirovno pogodbo 4. junija 1920 je bilo Prekmurje vključeno v jugoslovansko državo. Slovenski grb je bil nameščen leta 1993. »Zaradi preteklih dogodkov v evropski in slovenski zgodovini, ki so določili meje današnjega matičnega ozemlja, predstavlja obeležje pomemben del naše zgodovine.«
Gozdna učna pot primerna za izobraževanje, sprehod ali sprostitev
Stičišče meja treh držav je nekaj posebnega. Tromejnik na Goričkem, ki je stičišče Avstrije, Madžarske in Slovenije je prostor, ki ga obdajajo borovo-bukovi gozdovi, dostop s slovenske strani pa je mogoč po gozdni cesti, ki je hkrati tudi sestavni del Gozdne učne poti Tromejnik.
»Gozdna učna pot Tromejnik je ena redkih, ki z množico objektov ob poti vzpodbudi pohodnika k doživljanju narave z vsemi čutili, torej poslušanjem, vohanjem, tipanjem in še kaj.« Primerna je za izobraževanje mladih, za prijeten družinski sprehod ali za sprostitev. Pot spremlja in usmerja ježek, ki se na eni od točk pojavi tudi kot sestavni člen prehranjevalne verige. Pot je krožna, dolžina je 2600 metrov in dve uri počasne hoje. Vsakega posameznika bo na poti spremljal ježek, skupine za strokovno vodenje pa se lahko najavijo na Občine Kuzma, Zavodu za gozdove ali Turističnem društvu Tromejnik Trdkova.
Za ljubitelje kolesarjenja pa je na voljo tudi dvanajst kilometrov dolga kolesarska pot imenovana Turistična pot Tromej.