Prva stavba v Murski Soboti, namenjena izključno kulturni dejavnosti
Gledališče Park ali Kino Park je gledališko poslopje, ki stoji na robu mestnega parka v Murski Soboti. Pritlično zgradbo v modernističnem slogu, zgrajeno leta 1951, je načrtoval arhitekt Franc Novak.
Prostostoječi stavbi Kina Park je Novak namenil mesto ob osrednjem soboškem mestnem parku v ulici Štefana Kovača. Njena lokacija in relativno velik zunanji predprostor kažeta na pomen, ki ga stavba ima na mesto. Kino Park je bil prva zgradba, namenjena izključno kulturni dejavnosti Murski Soboti. S 470 sedeži je bila ena največjih in najsodobnejših kinodvoran tistega časa v Sloveniji.
Projekt je nastal v arhitektovem zadnjem obdobju ustrvajanja, ko so popustili močni vplivi Behrensa in Le Corbusierja. Stavbo kina tako namesto kompozicije kock in kvadrov sestavljata dva volumna pravilne pravokotne oblike. Vhodni volumen je od glavnega, dvoranskega ločen s tanko stekleno cezuro. Klasično zidana stavba ima, na primer, streho, ki je ravna le na videz. Za atiko se namreč skriva dvokapna streha majhnega naklona, ki je bila zaradi izvedbeneih detajlov varnejša izbira. Na poseben pomen stavbe opozarja obloga fasade iz naravnega kamna. Uporabljena je zunaj, ob vhodu v objekt, in znotaj kot obloga zidov vhodnega predrostora.
Notranjost kinodvorane je bila posebno zanimiva. Sicer zadržan prostor je imel skandinavski pridih. Zaradi akustike je imel vzvalovljen bel strop. Danes je stavba prenovljena in v njej domuje gledališče. Dodan ji je funkcionalno pogojen volumen novega odra in zaodrja, ki je oblečen v pločevinasto fasodo z abstraktnim vorcem. Notranjost nekdanje dvorane, žal ni ohranjena.
Danes je to sodobno gledališče, kjer so gledališke predstave, koncerti, potopisi, predavanja, proslave, … in drugo. Je del družabnega in kulturnega življenja Sobočancev in Pomurcev. Letno obišče Gledališče park cc. 48 tisoč ljudi.
Gledališče park deluje pod okriljem Zavoda za kulturo, turizem in šport Murska Sobota.